а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

сур

сура
Вид збор: Придавка
Ранг: 21940
1. пепелаво-сив
Англиски: ashen
Примери:
Сура земја.
Сур елен.
Сура нишевка (грозје со темно црвена боја).
2. мрачен
Англиски: dark
Употреба: Преносно значење
Примери:
Ме погледа со лице суро.