а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

структурира

структурираат, структурирајќи
Вид збор: Глагол, свршен и несвршен
Ранг: 16803
Распореди, распоредува, спои, спојува составни делови во една целина; даде, дава на нешто определена структура.
Англиски: structure
Изведенки
структурирање ср.
глаг. им.