а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

струкиран

струкираниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 49470
Што не е рамно, право кроено, што е кроено во струк.
Примери:
струкирана кошула