а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

стропа

стропаат
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 52747
Почне да тропа.
Англиски: knock
Примери:
Ми стропа срцето.
Кога дојде да го запали кандилото, стропа иконата одозгора.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК