а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

странка

мн. странки
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 2590
Административен поим за клиент.
Англиски: client Албански: palë, klient
Употреба: Административен термин
Примери:
Странки не се примаат.