а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

стојалиште

стојалиштето
Вид збор: Именка, среден род
Ранг: 6450
1. Место каде што се стои.
Англиски: stop Албански: vendqëndrim
2. становиште, гледиште
Англиски: aspect Албански: qëndrim
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК