а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

стократен

стократна
Вид збор: Придавка
Ранг: 36022
Што се случува повеќе пати, што се повторува.
Англиски: hundredfold
Примери:
Стократно јаже.
Стократна корист.
Стократна помош.