а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

стокмува

стокмуваат
Вид збор: Глагол, несвршен
Ранг: 55791
1. токми
Англиски: arrange Албански: gatis, rregulloj
2. стокми
Англиски: prepare Албански: gatis
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК