а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

стоички

Вид збор: Придавка
Ранг: 30162
Што се однесува на стоицизмот и стоиците.
Англиски: stoical
Примери:
Стоички карактер.
Изведенки
стоички прил.
Пример: Ги поднесуваше стоички маките.