а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

стапче

Види и: стап (м.)
мн. стапчиња
Вид збор: Именка, среден род
Ранг: 6196
стап
Англиски: stick
Употреба: Деминутив , Разговорно
Примери:
Го удри со стапчето.
диригентско стапче
(разг.) волшебно стапче
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК