а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

стапиште

Види и: стап (м.)
мн. стапишта
Вид збор: Именка, среден род
Ранг: 42857
стап
Англиски: stick
Употреба: Аугментатив
Примери:
Кога ќе го грабнам тоа стапиште, ќе те отепам.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК