а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

сталинистички

сталинистичкиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 6763
Што е својствен на сталинизмот.
Англиски: stalinistic
Употреба: Политика
Примери:
сталинистички методи