а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

средување

(едн.)
Вид збор: Именка, среден род
Ранг: 15064
(се) средува
Англиски: organizing
Примери:
Средување на материјалот.