а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

средочен

средочни
Вид збор: Придавка
Ранг: 51225
Што се однесува на среда.
Англиски: wednesdays
Примери:
Средочен ден.
Средочна вода.