а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

сојкин

сојкини
Вид збор: Придавка
Кој се однесува, кој и припаѓа на сојка.
Употреба: Зоологија
Примери:
сојкино крило