а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

соѕида

соѕидаат
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 7258
изѕида, изгради
Англиски: build
Употреба: Архитектура и градба
Примери:
Евтино ги соѕидаа зградите.