а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

сончок

Вид збор: Именка, машки род
(само едн.) сон
Англиски: dream
Употреба: Деминутив , Хипокористика
Примери:
(нар. поез.) Мртва си легнав, прилегнав, / златен си сончок сонував.