а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

снесува

снесуваат; снесувам; снесувал
Вид збор: Глагол, несвршен
Ранг: 32353
1. снесе
Англиски: lay Албански: çel, bën vezë
2. стори, завршува
Англиски: finish Албански: bëj, mbaroj
Изведенки
снесување ср.
глаг. им.