а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

сместување

сместувањето
Вид збор: Именка, среден род
Ранг: 6181
(се) сместува
Англиски: accommodation
Употреба: Туризам
Примери:
Сместувањето на гостите.
(разг.) Нужно сместување.