а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

склечка

(се) склечкаат
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 24979
Се сврзе со недобри намери, особено маж и жена.
Англиски: band together
Примери:
Ќе ги проколнам ако се склечкаат.