а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

склепа

склепат
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 41523
Изработи нешто површно, на брза рака.
Примери:
Ја склепаа бараката за неколку дена.