а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

скитнички

скитничка
Вид збор: Придавка
Ранг: 39276
Кој се однесува на скитник.
Англиски: straying
Примери:
Скитнички орди.
Скитнички живот.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК