а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

сепаратистички

Вид збор: Придавка
Ранг: 27708
Кој се однесува на сепаратист и на сепаратизам.
Употреба: Политика
Примери:
Сепаратистички акции.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК