а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

сепаратен

сепаратна
Вид збор: Придавка
Ранг: 47976
Одделен, засебен, изделен од другите.
Англиски: separate
Примери:
Сепаратен договор.
Сепаратен мир.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК