а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

семкар

мн. семкари
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 21392
Лице кое продава печени семки.
Албански: faraxhi
Употреба: Гастрономија