а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

семитски

семитска
Вид збор: Придавка
Ранг: 24259
Што припаѓа, што се однесува на Семитите.
Англиски: semitic
Употреба: Географија
Примери:
Семитски јазици.