а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

сед

Вид збор: Придавка
Ранг: 16663
За коса - бел, пробелен.
Англиски: grey
Примери:
Со седа коса.
Изведенки
седав прид.
седави; седава