а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

себичен

себични
Вид збор: Придавка
Ранг: 7016
Кој се сака само себеси, егоистичен; проникнат со себељубје, егоизам.
Англиски: selfish
Примери:
себичен човек