а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

сапунски

сапунска
Вид збор: Придавка
Што се однесува на сапун.
Изрази
Сапунска опера - долга телевизиска серија со сентиментална или мелодраматична содржина.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи