а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

сапунарство

сапунарството
Вид збор: Именка, среден род
1. Занает на сапунар.
Албански: sapunxhi
Употреба: Народно
2. Производство на сапун.
Англиски: soap making Албански: prodhim sapuni
Употреба: Економија
FlexiMac
 менување на македонски глаголи