а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

сантим

мн. сантими
Вид збор: Именка, машки род
1. Стотен дел од франк, пара.
Албански: santim e qindëta e frankut
Употреба: Економија , Историја
2. сантиметар
Англиски: centimeter Албански: santim, centimetër
Употреба: Разговорно , Физика
FlexiMac
 менување на македонски глаголи