а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

сам

Вид збор: Именка, машки род
Смеса со која се премачкува козјата кожа за време на преработката.
Албански: përzierje
FlexiMac
 менување на македонски глаголи