а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

самоуверување

(едн.)
Вид збор: Именка, среден род
Верување во себеси.
Англиски: self-confidence
Примери:
Тие донесоа одлука врз основа на самоуверување и проценка.
Можеме да започнеме прво со повторно самоуверување.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи