а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

самопрецени

самопреценат
Вид збор: Глагол, свршен
Се прецени самиот себеси.
Англиски: self-overestimate
Изведенки
1. самопреценува несв.
самопреценуваат
2. самопреценување ср.
глаг. им.
Пример: Игнорирањето на лошите вести или самопреценувањето е историски докажан рецепт за неуспех.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи