а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

самонадеан

Вид збор: Придавка
Кој е премногу уверен во сопствените способности.
Англиски: self-confident
FlexiMac
 менување на македонски глаголи