а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

самовработи

самовработат
Вид збор: Глагол, свршен
Отвори сопствен бизнис.
Употреба: Економија
Примери:
Да ги трошиме парите или да се самовработиме?
FlexiMac
 менување на македонски глаголи