а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

руфет

руфетот
Вид збор: Именка, машки род
1. облека
Англиски: clothing Албански: veshje
Употреба: Разговорно
2. мода
Англиски: fashion Албански: modë
Употреба: Разговорно
FlexiMac
 менување на македонски глаголи