а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

рустичен

рустични
Вид збор: Придавка
Што се однесува на рустика; што е направен грубо, едноставно, без фина обработка.
Англиски: rustic
Примери:
Рустични садови од керамика.
Рустични елементи.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи