а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

ролшуи

едн. ролшуа
Вид збор: Именка, множина
Лизгалки на тркалца.
Англиски: roller-skate Германски: Rollschuhe
Употреба: Спорт
FlexiMac
 менување на македонски глаголи