а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

рококо

Вид збор: Именка, среден род
Архитектурен и декоративен стил појавен во втората половина на 18 век во Франција.
Англиски: rococo
Употреба: Архитектура и градба
Примери:
Во стилот на рококо.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи