а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

рокерски

рокерскиот
Вид збор: Придавка
Што се однесува на рок музика и на рокери.
Примери:
Оваа зима е во знакот на моторџискиот и рокерски тренд.
рокерски стил на шминка
рокерски ракавици
FlexiMac
 менување на македонски глаголи