а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

робустен

робусни
Вид збор: Придавка
1. силен, цврст, здрав
Англиски: robust
Примери:
Робустен играч.
2. неизделкан, суров, груб
Англиски: rough
Употреба: Преносно значење
FlexiMac
 менување на македонски глаголи