а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

ритуален

ритуални
Вид збор: Придавка
Сврзан со ритуал.
Англиски: ritual
Примери:
ритуална свеченост
FlexiMac
 менување на македонски глаголи