а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

ринг

мн. рингови
Вид збор: Именка, машки род
Ограден простор за натпревари во бокс и борење.
Англиски: ring
Употреба: Спорт
Примери:
Борбите на рингот беа жестоки.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи