а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

римува

римуваат
Вид збор: Глагол, свршен и несвршен
Избере, избира зборови за добивање рима.
Англиски: rhyme
Употреба: Литература
FlexiMac
 менување на македонски глаголи