а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

рило

Види и: рилка (ж.)
рилото
Вид збор: Именка, среден род
Муцка, особено на свиња.
Англиски: trunk
FlexiMac
 менување на македонски глаголи