а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

рибарство

рибарството
Вид збор: Именка, среден род
Ранг: 44688
1. Професија на рибар.
Англиски: fishing Албански: peshkatari
Употреба: Економија
2. Трговија, индустрија со риба.
Англиски: fishing Албански: peshkatari
Употреба: Економија
Примери:
Завод за рибарство.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи