а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

рзлија

Вид збор: Придавка
чесен
Англиски: decent
Употреба: Архаизам , Неменлив збор
Примери:
'рзлија човек
FlexiMac
 менување на македонски глаголи