а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

ржца

Види и: рж (ж.)
Вид збор: Именка, женски род
'рж
Англиски: rye Албански: thekër
Употреба: Земјоделство , Хипокористика
FlexiMac
 менување на македонски глаголи