а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

рециклажа

(едн.)
Вид збор: Именка, женски род
Повторно искористување, повторна употреба на отпадоци во производствен процес.
Англиски: recycling
Употреба: Екологија
Изведенки
рециклажен прид.
рециклажниот
Пример: рециклажен двор
FlexiMac
 менување на македонски глаголи